Niemcy/ Generał Milley w Ramstein: ogłoszone przez nas i sojuszników pakiety uzbrojenia dla Ukrainy dostarczą zdolności potrzebne do nowej ofensywy 

Ogłoszone przez nas i sojuszników pakiety uzbrojenia dla Ukrainy dostarczą siły pancerne potrzebne do nowej ofensywy – powiedział w piątek w niemieckim Ramstein najwyższy rangą amerykański dowódca gen. Mark Milley. Zaznaczył jednocześnie, że bardzo trudno będzie Ukraińcom wypchnąć wszystkie siły Rosjan ze swojego terytorium.

„Szkolenia, które prowadzimy, jako dodatek do przekazywanego sprzętu, znacząco zwiększą zdolności Ukraińców do obrony przed dalszymi rosyjskimi atakami i do podjęcia taktycznych i operacyjnych ofensyw, by wyzwolić okupowane tereny” – powiedział Milley podczas wspólnej konferencji z szefem Pentagonu podsumowującej spotkanie ministrów obrony w bazie Ramstein.

Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów przyznał jednak, że nowe ofensywy będą dużym wyzwaniem dla Ukraińców i ocenił, że choć Ukraina ma spore szanse, by wyzwolić znaczące części terytorium, będzie „bardzo, bardzo ciężko” wypchnąć Rosjan z całości okupowanych terenów.

Milley zaznaczył, że wojna „staje się dla Rosji absolutną katastrofą”, a jej łączne straty żołnierzy (licząc zabitych i rannych) wynoszą „grubo ponad 100 tys.”. Dodał jednocześnie, że wysokie straty ponoszą też Ukraińcy, wobec czego spodziewa się, że wojna zakończy się wynegocjowanym porozumieniem, którego rezultatem będzie „wolna, suwerenna i niepodległa Ukraina z nienaruszonym terytorium”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj