Politycy PiS przynieśli do Biura krajowego PO listę 10 pytań do Donalda Tuska

Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński i poseł PiS Paweł Lisiecki pojawili się w piątek w Biurze krajowym PO w Warszawie z listą 10 pytań, jakie politycy PiS kierują do szefa PO Donalda Tuska. Liczymy, że Tusk będzie chciał odpowiedzieć na te pytania – mówił Uściński.

Przed wejściem do Biura Krajowego PO przy ul. Wiejskiej w Warszawie Uściński powiedział dziennikarzom, że politycy PiS kierują pytania zarówno do lidera PO Donalda Tuska, jak i do wszystkich polityków Platformy.

„Dzisiaj nasi politycy dotrą z tymi pytaniami do biur PO w całym kraju i zadamy je wszystkim politykom PO” – mówił. Zaznaczył, że forma odpowiedzi może być dowolna. „Jeżeli chcą podjąć debatę, jesteśmy w stanie rozmawiać o tych sprawach” – powiedział. „Liczymy, że Donald Tusk podejmie rozmowę i będzie chciał odpowiedzieć na te pytania” – dodał Uściński.

10 pytań skierowanych do Donalda Tuska przedstawili wcześniej w piątek europosłowie PiS Tomasz Poręba i Jacek Saryusz-Wolski. Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki, czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie – to niektóre z tych pytań.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek podkreślał z kolei, że ugrupowanie czeka na odpowiedzi od Donalda Tuska, który – jak mówił Bochenek – od wielu tygodni unika merytorycznej dyskusji o kwestiach bezpieczeństwa energetycznego i militarnego Polski. „Czekamy na odpowiedź polityków PO, bo uważamy, że Polacy powinni mieć jasność. Mamy nadzieję, że politycy PO ustosunkują się do tych 10 jakże ważnych kwestii” – podsumował Bochenek. (PAP)

Autor: Daria Kania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj