Włochy/ Trwają poszukiwania rosyjskiego oligarchy Mazepina i jego jachtu, który zniknął z portu w Savonie

rosja_79_3.jpg

We Włoszech trwają poszukiwania objętego sankcjami rosyjskiego oligarchy Dmitry Mazepina oraz jego jachtu, który zniknął z portu w Savonie – podały w piątek włoskie media. Ślad po Mazepinie zaginął w Toskanii, gdzie ostatnio wynajmował willę w luksusowym kurorcie Forte dei Marmi.

Mazepin – urodzony na Białorusi rosyjski magnat finansowy został objęty unijnymi sankcjami po napaści Rosji na Ukrainę. Jego syna Nikitę zwolniono wtedy z teamu Formuły 1, którego był sponsorem.

Władze Włoch zaczęły szukać Mazepina, by oficjalnie zawiadomić go o „zamrożeniu” jego jachtu w ramach sankcji – wyjaśniła agencja Ansa, . Jednostka zniknęła kilka tygodni z portu w Savonie w Ligurii, gdzie była zacumowana. Jachtu nie ma też na Sardynii, gdzie został zarejestrowany. Nie wyklucza się, że jest w Tunezji – twierdzą lokalne media z Toskanii.

Włoska Gwardia Finansowa, poszukująca i jachtu, i jego właściciela trafiła na ostatni ślad Mazepina w Forte dei Marmi, ale willa, którą wynajął jest pusta, a on nie figuruje już jako jej najemca. Według włoskich władz oligarcha, producent nawozów z majątkiem szacowanym na 800 milionów dolarów może być już w Rosji. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj