Bochenek: wypowiedź Sikorskiego wpisuje się w interes rosyjskich służb i Putina

sikorski.jpg

Europoseł PO Radosław Sikorski insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę; wszystko to wpisuje się w interes rosyjskich służb i Władimira Putina, który poprzez tego rodzaju wypowiedzi buduje swoją kłamliwą, wojenną narrację – powiedział PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek, komentując wypowiedź polityka PO ws. rozbioru Ukrainy.

Sikorski w poniedziałek rano był gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

„Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być” – odpowiedział Sikorski.

Rzecznik PiS komentując tę wypowiedź powiedział PAP, że Sikorski „po raz kolejny odsłania swoją prawdziwą twarz”. „Insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę. Wszystko to wpisuje się w interes rosyjskich służb i Putina, który poprzez tego rodzaju wypowiedzi buduje swoją kłamliwą, wojenną narrację” – powiedział Bochenek.

„Działania Polski pod kierunkiem Prawa i Sprawiedliwości od samego początku nakierowane były na pomoc Ukrainie i jej obywatelom, a przede wszystkim wsparcie wojskowe celem zachowania jej integralności terytorialnej” – dodał.

Bochenek zwrócił jednocześnie uwagę, że cały cywilizowany i demokratyczny świat to wie i wielokrotnie doceniał postawę polskich obywateli i polskich władz.

Polityk powiedział też, że PiS od kilku dni pyta szefa PO Donalda Tuska o „powiązania biznesowe i polityczne jego rządu i agresorów z Kremla”. „Pytamy dlaczego, kiedy był premierem podejmował skrajnie niekorzystne decyzje dotyczące bezpieczeństwa militarnego i energetycznego Polski. Dzisiaj, po kłamliwej wypowiedzi Radosława Sikorskiego, nasuwa się kolejne 11. pytanie: Na czyje zlecenie jest szerzona taka dezinformacja przez polityków PO?” – postawił pytanie Bochenek.

„Być może te 800 tys. euro pozaparlamentarnych dochodów w oświadczeniach majątkowych Sikorskiego to jest jakaś podpowiedź” – dodał rzecznik PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj