Morawiecki: jeśli PO doszłaby do władzy, to czas bezrobocia i biedy może wrócić

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Jeśli Platforma Obywatelska doszłaby do władzy, to czas bezrobocia i czas biedy może wrócić, a zakłady jak Cegielski w Poznaniu popadną w ruinę i zarosną trawą – ocenił w poniedziałek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński składają w poniedziałek wizytę w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu.

Szef rządu skrytykował poprzednie rządy za politykę wobec pracowników i zakładów pracy. Ocenił, że „Donald Tusk sam sobie zafundował czterodniowy, czasami trzy i pół dniowy tydzień pracy, a Polakom kazał tyrać do 67. roku życia”. „Pamiętamy to wszyscy i dlatego warto, aby nie pozwolić się stroić w piórka, w fałsz, który dzisiaj emanuje, który dzisiaj przebija z różnych wypowiedzi najwyższych rangą przedstawicieli Platformy Obywatelskiej” – podkreślił premier.

„Warto przypomnieć sobie jak było, pojechać do tych zakładów, zapytać ludzi, którzy pracowali czasem po 4, po 5 złotych za godzinę, tych, którzy byli wtedy bezrobotni, bo ten czas, czas biedy, czas bezrobocia, które charakteryzowało rządy Donalda Tuska, może wrócić” – mówił premier.

Jak podkreślał, „dzisiaj mamy w ręku politykę gospodarczą, którą staramy się w najlepszy możliwy sposób wykorzystywać dla dobra polskiego przemysłu, żeby takie perły jak Cegielski w Poznaniu odzyskiwały swój blask”. „Albo te perły będą coraz lepiej, coraz lepiej błyszczały na firmamencie polskiego przemysłu, polskiej gospodarki, albo popadną w ruinę, zarosną trawą, bo taka rzeczywistość grozi, jeśli Platforma Obywatelska wróciłaby do władzy” – dodał.

„Tusk – premier bezrobocia, Tusk znaczy bezrobocie” – stwierdził premier. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Szymon Kiepel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj