UE/ Adwokat zamieszanego w aferę Katargate Panzeriego: były europoseł przedstawi całą historię skandalu korupcyjnego i ujawni wspólników

Były lewicowy włoski eurodeputowany Pier Antonio Panzeri opowie wszystko o całym procederze korupcji, w który był zamieszany oraz ujawni tożsamość wspólników – potwierdził w poniedziałek w rozmowie z agencją informacyjną AFP jego adwokat Laurent Kennes. W ubiegłym tygodniu informowała o tym belgijska prokuratura, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Panzeri poszedł na ugodę z belgijskim wymiarem sprawiedliwości i przedstawi szczegółowo genezę skandalu korupcyjnego w Parlamencie Europejskim z udziałem Kataru i Maroka, który sięga 2014 roku, zapewnił w poniedziałek jego prawnik.

„Mój klient nie jest czyimś wrogiem, on po prostu chce współpracować” – dodał Kennes.

Panzeri, który w latach 2004-2019 był socjalistycznym eurodeputowanym, w zamian za karę pozbawienia wolności w wymiarze do jednego roku, zobowiązał się do poinformowania śledczych o całym systemie korupcji, do udziału w którym się przyznaje, powiedział też, że ujawni tożsamość swoich wspólników.

Jak podkreśla AFP, afera kosztowała już stanowisko wiceprzewodniczącą PE Greczynkę Evę Kaili, ale zeznania Panzeriego mogą spowodować lawinę kolejnych aresztowań i aktów oskarżenia.

„Przypominam, że informacje, które przedstawi ewentualnie pan Panzeri nie wystarczą, aby kogoś skazać, będą musiały zostać potwierdzone innymi elementami” – zastrzegł jego adwokat.

Wyjaśniając powody, które kierowały 68-letnim byłym włoskim europosłem, gdy zgadzał się na współpracę, Kennes wskazał: „Bardzo martwił się o swoją żonę i córkę, a teraz ma nadzieję na trochę życzliwości, to ludzkie i uzasadnione”.

PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj