Prognoza pogody na 25 i 26 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz krańce południowe kontynentu znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtują wyże. Polska jest w rozległym obszarze wyżowym, rozciągającym się od północnego Atlantyku przez centrum Europy po Rosję. Pozostajemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie całkowite duże, jedynie w górach rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu, słabe opady mżawki, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na Pomorzu, Mazurach i w rejonach podgórskich Karpat do około 2 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni. W górach wiatr umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże, w rejonach podgórskich większe przejaśnienia, w górach rozpogodzenia. Lokalnie słabe opady śniegu, śniegu z deszczem, początkowo mżawki, na południowym wschodzie także marznącej i powodującej gołoledź. Miejscami mgła, także marznąca i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4, -6 stopni na północy oraz południowym wschodzie kraju do około -1 na pozostałym obszarze; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -9 do -7 stopni, a w kotlinach górskich możliwy spadek temperatury do -12 st. Wiatr słaby, tylko nad morzem i w górach umiarkowany, z kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie całkowite i duże, jedynie w górach początkowo małe. Miejscami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -1 do 1 st., nieco cieplej do 3 st. na północnym zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych. W górach wiatr umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego, północno-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe opady mżawki, wieczorem także słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu, początkowo także mżawki. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W czwartek zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, zmienny.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj