Prognoza pogody na 26 i 27 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz basen Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska pozostaje w zasięgu wyżu znad Atlantyku, tylko nad województwa północne nasunie się płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Arktycznego wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Nad Polską utrzyma się wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w rejonach podgórskich i w górach. Miejscami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Przed południem lokalnie możliwe słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -1 do 2 st. C, w dolinach karpackich około -3 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w rejonach podgórskich i w górach. Miejscami słabe opady śniegu, na północy także deszczu ze śniegiem. Lokalnie, zwłaszcza na północy i wschodzie opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie mgły marznące ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -5 do 0 st. C, nad morzem około 1 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich: od -8 do -5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy i południu kraju, w górach rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na wybrzeżu i Pomorzu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie, głównie początkowo, możliwe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Podkarpaciu do 2 st. C na zachodzie i 3 st. C nad morzem, w dolinach górskich od -3 do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu, początkowo także słaba mżawka, chwilami marznąca. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna0 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj