Śląskie/ 40-latek z Zabrza usłyszał zarzuty gwałtu i rozboju na nastolatce

fot:youtube

Zarzuty zgwałcenia 17-latki i rozboju usłyszał 40-latek zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. We wtorek po południu sąd rozpoznaje wniosek o aresztowanie podejrzanego. Mężczyzna jest multirecydywistą, był już karany za podobne przestępstwa – przekazała lokalna policja.

Do gwałtu doszło w nocy z 23 na 24 stycznia. Jak ustalono, mężczyzna poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Zaprowadził ją do pustostanu, gdzie ją zgwałcił. Ponadto ukradł jej telefon i zegarek. Mężczyzna został ujęty w poniedziałek, krótko po opublikowaniu w mediach jego wizerunku – nagraniu z kamery w autobusie. We wtorek 40-latek został doprowadzony do prokuratury.

„Prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący zgwałcenia i rozboju na 17-latce – ocenił, że zabrał jej telefon i zegarek po doprowadzeniu jej do stanu bezbronności. W przypadku zgwałcenia, po ściągnięciu informacji z Krajowego Rejestru Karnego, prokurator zdecydował o przedstawieniu zarzutu w tzw. multirecydywie. Oznacza to, że przynajmniej dwa razy był karany za przestępstwo zgwałcenia czy też podobne” – powiedział PAP mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji. Do sądu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące – we wtorek po południu trwało posiedzenie sądu w tej sprawie.

W poniedziałek na stronie internetowej zabrzańskiej policji, a także w mediach społecznościowych, zamieszczono krótki film nagrany w miejskim autobusie. Na nagraniu widać mężczyznę w dżinsach i ciemnej kurtce, w kapturze na głowie. Jeszcze tego samego dnia dzięki komunikatowi policja otrzymała informację kim jest poszukiwany. Został zatrzymany w Zabrzu, w swoim mieszkaniu. Policjanci znaleźli przy nim telefon i zegarek skradziony nastolatce.

Jak opisywał Bijok, po opublikowaniu wizerunku mężczyzny policja otrzymała wiele informacji na jego temat. Jedna z nich była bardzo konkretna – osoba, która zadzwoniła na policję z całkowitą pewnością rozpoznała w poszukiwanym znanego jej mężczyznę. Okazało się, że to karany już wcześniej 40-latek z Zabrza, ostatnio poszukiwany do odbycia kolejnego wyroku. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj