Prognoza pogody na 1 i 2 lutego

Jak informuje IMGW północna, środkowa i częściowo wschodnia Europa jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nas Skandynawią. Nad resztą kontynentu dominuje wyż znad Atlantyku. Polska jest na skraju wspomnianego układu niżowego. Z zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie oraz południu także śniegu. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 5 cm. Temperatura maksymalna od 1 st.C na wschodzie do 5 st.C na zachodzie i 6 st.C na Pomorzu Zachodnim, chłodniej w dolinach karpackich: około -1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, jedynie nad morzem okresami silny do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni, będzie miejscami powodował zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, nawschodzie oraz południu także śniegu. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -3 st.C na Podhalu i -1 st. C na wschodzie, około 0 st.C w centrum i na południu do 2 st.C na zachodzie i 3 st.C nad morzem. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie okresami dość silny, w porywach na zachodzie do 80 km/h oraz na Pomorzu Zachodnim do 90 km/h, na pozostałym obszarze do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 140 km/h, w Karpatach do 85 km/h, powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie oraz południu także śniegu. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 5 cm, w Karpatach o 6 cm do 12 cm. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 4 st.C, jedynie na Podhalu około -1 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni skręcający na północno-zachodni i zachodni, będzie miejscami powodował zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 130 km/h, w Tatrach do 85 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Słabe przelotne opady śniegu,deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady śniegu i deszczu ześniegiem. Temperatura minimalna około 1 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna około 3 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj