Podczas remontu przeszkadzała mu rura od gazu, więc ją upiłował

Dzielnicowi chwilę po zgłoszeniu o gazie ulatniającym się w 10-piętrowym bloku zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jak poinformowała policja, przyznał się, że podczas remontu upiłował rurkę, bo mu przeszkadzała. Była to rura od gazu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli Pragi-Południe w Warszawie. „Policjanci zostali zaalarmowani, że w dziesięciopiętrowym bloku prawdopodobnie ulatnia się gaz” – wyjaśniła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak.

„Na miejscu działały już służby. Straż pożarna i pogotowie gazowe szybko opanowały sytuację i nikomu nic się nie stało, a wszelkie zagrożenia zostały szybko zażegane” – zaznaczyła policjantka.

Dzielnicowi od razu ustalili, kto mógł stać za ulatniającym się gazem i zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. „Jak się okazało, to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz” – podkreśliła.

„Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek upiłował ją. Jak twierdził, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu. Kiedy jednak go poczuł, sam postanowił sytuację rozwiązać, najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował i w ogóle nie widział w tym niczego złego” – tłumaczyła.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. „Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach” – dodała.

Za to przestępstwo może mu grozić do 8 lat więzienia. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj