Żaryn: wypowiedzi niektórych liderów politycznych państw Europy współbrzmią z propagandowym przekazem Rosji

Wypowiedzi politycznych liderów z niektórych państw Europy współbrzmią z propagandowym przekazem Rosji. Stanowią korzyść dla agresora poprzez uwiarygodnienie i rezonowanie treści przekazów rosyjskich – ocenił w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn podkreślił w poniedziałek na Twitterze, że w ostatnich dniach w mediach pojawiały się wypowiedzi politycznych liderów z niektórych państw Europy, które są korzystne dla działań informacyjnych Rosji osadzonych w kontekście inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

„Prezydent Chorwacji skrytykował dostawy broni na Ukrainę, bo +przedłużają wojnę+, oskarżył Ukraińców, że +patologicznie nienawidzą Rosjan+, zaś wcześniej atakował USA i NATO, że +prowadzą wojnę zastępczą z Rosją+” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

W swoich wpisach zaznaczył, że premier Węgier z kolei przesądził, że wojna Rosji przeciwko Ukrainie musi się skończyć porażką Ukrainy, zaś sama Ukraina jest już „ziemią niczyją”. „Skrytykował również państwa, które wspierają militarnie UA, wskazując, że +są one na wojnie+” – zauważył Stanisław Żaryn.

Ocenił też, że korzystne dla działań rosyjskiej propagandy były również słowa kandydata na prezydenta Czech Andreja Babicia, który poddał w wątpliwość pomoc czeską dla Polski, jeśli zostałaby zaatakowana.

„Wskazane wypowiedzi liderów politycznych Europy współbrzmią z propagandowym przekazem Rosji. Stanowią korzyść dla agresora poprzez uwiarygodnienie i rezonowanie treści przekazów rosyjskich” napisał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

W jego opinii takie wypowiedzi mogą mieć wpływ na stosunek państw Zachodu do inwazji Rosji przeciwko Ukrainie oraz zagrożeń ze Wschodu.

Poniedziałek to 348. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie. (PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj