W Karkonoszach 11 stopni mrozu; na szlakach miejscami lód i zaspy

Martysia2022, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W górnych partiach Karkonoszy temperatura w czwartek rano wynosi minus 11 stopni Celsjusza. Na szlakach miejscami występuje lód i zaspy nawet do 120 cm. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

W czwartek w górnych partiach Karkonoszy temperatura będzie wahać się od minus 11 st. Celsjusza rano do minus 6 st. Celsjusza w dzień. Wiatr południowo zachodni o prędkości 17 m/s obniża temperaturę odczuwalną. Z kolei w niższych partiach Karkonoszy i w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej temperatura wyniesie od minus 6 do minus 1 st. Celsjusza. „Ze względu na niskie temperatury istnieje zagrożenie punktowych odmrożeń” – podaje w czwartkowym komunikacie Karkonoska Grupa GOPR.

Powyżej 1000 m n.p.m. miejscami zalega warstwa lodu, a na niej od 60 do 120 cm przewianego i zmrożonego śniegu. „Szlaki miejscami są nieprzetarte, wymagające uciążliwego torowania” – ostrzega GOPR. Z uwagi na występujące miejscami na szlakach duże oblodzenie ratownicy zalecają korzystanie z raków.

W Karkonoszach obowiązuje w czwartek drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ze względu na trudne warunki zimowe zamkniętych dla ruchu turystycznego jest nadal wiele szlaków. Ich listę można znaleźć na stornach Karkonoskiego Parku Narodowego. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj