Nowy sondaż- Zjednoczona Prawica liderem

Zjednoczona Prawica z 38 proc. poparcia, na Koalicję Obywatelską chce głosować 29 proc. ankietowanych, na Lewicę – 9 proc., na Polskę 2050 – 8 proc., na Konfederację – 7 proc., a na Koalicję Polską – PSL – 6 proc. badanych – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Na pytanie, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 38 proc. ankietowanych odparło, że na Zjednoczoną Prawicę (o 3 pkt. proc. więcej niż w poprzedniej fali badań), a 29 proc., że na Koalicję Obywatelską (bez zmian w porównaniu z wynikiem z poprzedniego tygodnia).

Chęć oddania głosu na Lewicę wyraziło 9 proc. badanych (1 pkt. proc. mniej niż poprzednio), na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 8 proc. (1 pkt. proc. mniej), na Konfederację – 7 proc. (bez zmian), a na Koalicję Polską – PSL – 6 proc. (1 pkt. proc. więcej).

Kukiz’15 może liczyć na 1 proc. poparcia (1 pkt. proc. mniej niż poprzednio), Porozumienie – tak jak poprzednio – z zerowym wynikiem. 2 proc. ankietowanych wybrało „inne ugrupowanie”, poprzednio było to 3 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. (poprzednio była o 3 pkt. proc. niższa).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 3 do 6 lutego 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1063 osób. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj