Prognoza pogody na 10 i 11 lutego

Jak informuje IMiGW Europa Północna i częściowo centralna znajduje się w zasięgu niżów znad Północnego Atlantyku i Skandynawii, wraz z frontami atmosferycznymi. Od Hiszpanii przez Francję, Półwysep Bałkański aż po Morze Czarne zalega wyż. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Skandynawii. Stopniowo od zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, jedynie południowy wschód pozostaje w chłodnym powietrzu arktycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i północnym zachodzie deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st.C na południowym wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 6 st.C na zachodzie; nieco chłodniej w kotlinach karpackich, od -4 st.C do -2 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na północy kraju miejscami porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia jedynie na krańcach południowych. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo od północnego zachodu przechodzące w opady deszczu. W centralnej części kraju możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st.C na południu, około 0 st.C w centrum, do 2 st.C na północnym zachodzie. Na obszarach podgórskich Karpat, głównie na Podhalu, możliwy spadek temperatury do -15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i zachodzie okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, nad morzem i w rejonie Zalewu Wiślanego także silny i w porywach do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h, południowo-zachodni. W Tatrach wiatr w porywach do 60 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, powodował będzie zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na Mazowszu i Lubelszczyźnie przejściowo możliwy deszcz marznący powodujący gołoledź. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm. Na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w centrum początkowo także śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st.C, 1 st.C na południowym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat do 6 st.C, 8 st.C na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem miejscami silny i w porywach do 75 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, a w Karpatach do 70 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany i początkowo okresami porywisty, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, nad ranem możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna 0 st.C. Wiatr umiarkowany, w drugiej części nocy wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu, rano miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj