PSP ostrzega: nie prowadzimy żadnej zbiórki pieniężnej na rzecz działań w Turcji

Nigdy nie byliśmy i nie jesteśmy organizatorami żadnej publicznej zbiórki pieniężnej w internecie – podkreśla Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Strażacy ostrzegają przed ogłoszoną w jednym z serwisów zbiórką na rzecz działań ratowniczych w Turcji.

Zbiórka prowadzona rzekomo na rzecz grupy ratowniczej HUSAR Poland działającej po trzęsieniu ziemi w Turcji została ogłoszona na portalu zrzutka.pl. Jej autor deklaruje, że pieniądze trafią do Funduszu Wsparcia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

KW PSP w Warszawie wydała w tej sprawie komunikat, w którym oświadczyła, że nigdy nie była i nie jest organizatorem publicznych zbiórek pieniężnych na portalu zrzutka.pl i tym podobnych.

Komenda wyjaśniła, że zrzutka na wsparcie akcji ratowniczej nie była autoryzowana ani rekomendowana przez PSP. „Środki z tej zbiórki nie trafiają na Fundusz Wsparcia PSP” – podkreśliła.

„Działania polskich strażaków w tym rejonie, podobnie, jak w przypadku innych zdarzeń, pokrywane są w całości z budżetu państwa” – przypomniała KW PSP.

Grupa ratownicza HUSAR Poland – 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów – do Turcji wyleciała w poniedziałek wieczorem. We wtorek po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami w tureckim mieście Besni, gdzie wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów. Dotychczas polskim strażakom udało się ocalić jedenaście osób. W Turcji strażacy mają zostać do czwartku, 16 lutego.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj