Siemoniak: Radosław Sikorski jest ogromnym atutem

sikorski.jpg

„Ja mam o nim bardzo dobre zdanie, podziwiam jego kontakty światowe. Jest chyba, obok Donalda Tuska, politykiem polskim, który ma najlepszy kontakty w świecie” – powiedział o doniesieniach holenderskich mediów o Radosławie Sikorskim Tomasz Siemoniak, b. szef MON-u i wiceprzewodniczący PO, który był gościem Piotra Salaka w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Dziennik NCR z Holandii podał, że Radosław Sikorski ma otrzymywać rocznie 100 tys. dolarów rocznie od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak dodał Siemoniak, Sikorski „nie jest problemem, jest ogromnym atutem”.

Prowadzący Popołudniową rozmowę w RMF FM zapytał również o to, czy Radosław Sikorski jest problemem dla PO.

„Nie jest problemem, jest ogromnym atutem. Był ministrem, marszałkiem, jedną z twarzy Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej” – powiedział wiceszef Platformy Obywatelskiej.

Piotr Salak nawiązał do informacji holenderskiego dziennika, wedle którego Sikorski ma otrzymywać 100 tys. dolarów rocznie od Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Jest postacią formatu światowego. Występuje w CNN, BBC” – stwierdził Siemoniak.

„Ale poważnie?” – dopytał Piotr Salak.

„Nie znam szczegółów. Wiem, że zaczął wyjaśniać, tłumaczyć. Ja mam o nim bardzo dobre zdanie, podziwiam jego kontakty światowe. Jest chyba, obok Donalda Tuska, politykiem polskim, który ma najlepszy kontakty w świecie” – dodał Tomasz Siemoniak.

źródło: RMF FM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj