Turcja/ Polskim strażakom udało się nawiązać kontakt z kobietą uwięzioną pod gruzami

fot. pl.freeimages.com

W piątek ok. godz. 17 polskim ratownikom w Turcji udało się nawiązać kontakt głosowy z kobietą uwięzioną pod gruzami. Trzy ekipy ratownicze pracują, by ją wydobyć z zawaliska. Na kolejnym odcinku zlokalizowano jeszcze jedną żywą osobę.

„Dwie nasze ekipy ratownicze i jedna bułgarska pracowały od rana, by uzyskać jak najlepszy dostęp. Dosłownie przed chwilą udało się nawiązać kontakt głosowy z kobietą” – przekazał PAP mł. bryg. Jakub Filip.

Dodał, że zespół pracujący na innym odcinku także zameldował o zlokalizowaniu żywej osoby pod gruzami w Besni.

Polscy strażacy zostają w Turcji co najmniej do czwartku, 16 lutego. „Nadal są szanse na wydobycie żywych” – poinformował w piątek komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. Dotąd planowano, że akcja potrwa do poniedziałku.

Grupa ratownicza HUSAR Poland – 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów – do Turcji wyleciała w poniedziałek wieczorem. We wtorek po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami w tureckim mieście Besni, gdzie wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów. Dotychczas polskim strażakom udało się ocalić jedenaście osób.

W poniedziałek Turcję i Syrię nawiedziły trzęsienia ziemi, powodując ogromne zniszczenia na kilkusetkilometrowym odcinku od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Według ostatnich danych liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu wzrosła do 20 tys. osób.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj