Prognoza pogody na 11 i 12 lutego

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna, wschodnia oraz środkowa jest w zasięgu niżów z rejonu Zatoki Botnickiej i Morza Barentsa, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.

Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Szwecji przemieści się nad Estonię i Rosję. Z północy na południe przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu. Lokalnie możliwy marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 3 st. C w centrum, do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu początkowo silny i bardzo silny, do 60 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu i w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 85 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na północnym wschodzie. W południowo-wschodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na południu kraju. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w Karpatach. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -6 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Rzeszowszczyźnie, Zamojszczyźnie, Pomorzu i w kotlinach sudeckich; cieplej na zachodzie i w centrum kraju od 0 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h i stopniowo słabnące. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie rozpogodzeniami. Miejscami słaby deszcz i mżawka oraz deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Rano zanikająca marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 4 st. C w centrum, do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby, miejscami, szczególnie na wybrzeżu, umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie początkowo duże, później postępujące od północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo zanikające opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Lokalnie mgła marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -3 st. C. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgła marznąca ograniczającawidzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj