Wojskowe ferie z 16 DBOT. Wśród ochotników Bosski z Drużyny Mistrzów- twórca hymnu Terytorialsów

Prawie 100 nowych terytorialsów zostanie w sobotę przyjętych w szeregi 16
Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród nich będzie także znany raper, twórca hip-hopowego hymnu Terytorialsów Roman Bosski z Drużyny Mistrzów. Ferie z WOT odbywają się w całej Polsce – zgodnie z harmonogramem zimowej przerwy międzysemestralnej dla danego województwa. Na Dolnym Śląsku rozpoczynają się  od 11 do 26 lutego.

– Wojskowe szkolenie podstawowe to znakomity sposób na spędzenie ferii zimowych – przekonuje
płk Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Taką specjalną, zimową „szesnastkę” przygotowujemy kolejny rok z rzędu z myślą o tych, którzy chcieli wstąpić w nasze szeregi, ale nie mają na to czasu, bo się uczą, studiują, czy pracują, a w czasie ferii mają czas  wolny, jak na przykład nauczyciele – podkreśla.

W sobotę od rana w siedzibie 16DBOT wypełnią niezbędne dokumenty, odbiorą wojskowe wyposażenie i tego samego dnia po południu wyruszą szkolić się na poligon w Karlikach koło Żagania. Tydzień później dołączy do nich grupa 20 kolejnych ochotników. To ci, którzy w przeszłości już mieli kontakt ze służbami mundurowymi, muszą więc przejść 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

Nowi, dolnośląscy terytorialsi złożą przysięgę w niedzielę, 26 lutego o godzinie 13.30 na Rynku w Dzierżoniowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj