Prognoza pogody na 12 i 13 lutego

print skrn, yt

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Centralna i południowa jest w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Niemcami. Północne i północno-zachodnie rejony kontynentu pozostają w zasięgu układów niskiego ciśnienia, w strefie frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie się wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa.

W niedzielę w dzień zachmurzenie duże, na północy i wschodzie z większymi przejaśnieniami, w górach miejscami rozpogodzenia. Na zachodzie i południu miejscami słaby deszcz lub mżawka, w rejonach podgórskich słaby deszcz i deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich od -2 st. C do 1 st. C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź, na pozostałym obszarze kraju miejscami opady mżawki. Mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od -5 st. C na południowym wschodzie i -2 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum do 3 st. C na zachodzie i nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -7 st. C do -4 st. C obniżeniach terenu do -12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i północnym wschodzie porywisty, zachodni.

W poniedziałek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w górach rozpogodzenia. Na wschodzie i południu miejscami słaby deszcz lub mżawka, w rejonach podgórskich Karpat deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st. C na południowym wschodzie, około 5 st. C w centrum i nad morzem do 9 st. C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -1 st. C do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 60 km/h.

W niedzielę w Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr na ogół słaby, zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże okresami możliwe większe przejaśnienia. Przejściowo niewykluczone słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna – 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W dzień zachmurzenie na ogół duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj