Kolejny najemnik Wagnera zamordowany młotem kowalskim

Kanał społecznościowy, powiązany z rosyjską prywatną firmą wojskową znaną jako grupa Wagnera, opublikował kolejne nagranie, przedstawiające brutalny mord dezertera – poinformowała w poniedziałek redakcja rosyjska BBC.

Jesienią na tym samym kanale Telegram pojawiło się nagranie, na którym inny najemnik, Jewgienij Nużin, miał zostać zatłuczony młotem kowalskim.

Nowy film wydaje się powielać narrację poprzedniego. Znów pokazywany jest człowiek z unieruchomioną i przytwierdzoną do twardego podłoża głową, który opowiada, że odsiadywał wieloletni wyrok więzienia, kiedy został zrekrutowany przez grupę Wagnera. Na froncie – twierdzi – zrozumiał, że to „nie jest jego wojna”, zresztą już wcześniej planował ucieczkę. Pod Bachmutem zdezerterował.

Opowiadający przedstawia się jako Dymitr Jakuszenko z Krymu.

„Jakuszenko” twierdzi, że po ucieczce został porwany z ulicy w mieście Dniepr. Otrzymał niespodziewany cios w głowę, stracił przytomność, i ocknął się w piwnicy, gdzie oprawcy zapowiedzieli, że będzie sądzony. Na nagraniu, na którym wypikselowano część kadru, widać jak stojący za „Jakuszenką” mężczyzna uderza młotem kowalskim w miejsce, w którym znajduje się głowa dezertera. Uderzony upada, następują kolejne ciosy młotem.

Ukraińskie media zwracają uwagę, że takie filmy mogą służyć do zniechęcania rosyjskich poborowych do składania broni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj