M. Błaszczak: Oprócz wspierania Ukraińców, dbamy o rozwój Wojska Polskiego

M. Błaszczak: Oprócz wspierania Ukraińców, dbamy o rozwój Wojska Polskiego (krótka4)
Oprócz tego że wspieramy Ukraińców, dbamy o rozwój Wojska Polskiego. Uzupełniamy lukę powstałą po przekazaniu broni Ukrainie – powiedział w poniedziałek Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak w poniedziałek odwiedzili 10. Brygadę Kawalerii Pancernej w Świętoszowie na Dolnym Śląsku. Obserwowali pokaz szkoleń ukraińskich załóg czołgowych, a także spotkali się z polskimi instruktorami oraz ukraińskimi żołnierzami.

Szkolenie dotyczy nowo przekazanych stronie ukraińskiej czołgów Leopard 2.

„Rozpoczęliśmy szkolenie ukraińskich żołnierzy na tych czołgach, w tym świetnym ośrodku” – mówił minister Błaszczak. Zaznaczył, że przekazywany sprzęt „ma niewątpliwą przewagę nad sprzętem postsowieckim”.

Szef resortu bezpieczeństwa zapewnił, że „oprócz tego, że wspieramy Ukraińców, dbamy o rozwój Wojska Polskiego”. Wspomniał, iż w ubiegłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło najwięcej ochotników, tj. 13 tysięcy 742 żołnierzy.

Przypomniał, że w tym roku pierwsze czołgi Abrams trafią do Wojska Polskiego i „uzupełnią w ten sposób te luki, które powstały w wyniku donacji” polskiego sprzętu militarnego Ukrainie.

„A więc Wojsko Polskie się wzmacnia i Wojsko Polskie się rozwija” – podsumował szef MON i zapewnił, że polskie władze dalej będą konsekwentnie wzmacniać Wojsko Polskie, a także „wspierać Ukrainę, bo wolna Ukraina oznacza wolną Polskę”.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj