Skandal! Sąd utrzymał postanowienie o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce Barbarze K.-Sz

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce Barbarze K.-Sz., oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy – dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Na początku grudnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej aktorce, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie było nieprawomocne. Stronom przysługiwało zażalenie do Wydziału Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała PAP, że nie zgadza się z decyzją sądu i argumentacją przyjętą w uzasadnieniu wydanej decyzji. „W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami +maszyny bez mózgu i serca+ oraz +mordercy+ w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy” – podawała prokuratura.

Zaznaczała też, że wskazana wypowiedź nie mieściła się w granicach wolności słowa. „Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu” – podkreślała prokuratura. Informowała również, że niezwłocznie zaskarży wydane postanowienie domagając się jego uchylenia.

Jak dowiedziała się PAP Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Oznacza to, że wyrok jest prawomocny.

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze K.-Sz. został skierowany do sądu na początku czerwca. „Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy” – poinformowała wtedy Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczył wpisu K.-Sz. na Instagramie. Aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. „Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia” – przekazywała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na początku listopada 2021 roku Barbara K.-Sz. opublikowała na Instagramie wpis. „To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała aktorka. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj