Ukraina/ Dowódca: zwycięstwem będzie sytuacja, w której Rosja już nigdy nie będzie mogła napaść na nasze państwo

Zwycięstwem będzie nie tylko wyzwolenie ukraińskich terytoriów, ale też doprowadzenie do takiej sytuacji, w której Rosja już nigdy nie będzie mogła napaść na Ukrainę – oświadczył w poniedziałek gen. Wałerij Załużny, dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Gen. Załużny poinformował w mediach społecznościowych, że rozmawiał przez telefon z gen. Christopherem Cavoli, Naczelnym Dowódcą Sił Sojuszniczych w Europie (SACEUR), w przeddzień spotkania grupy kontaktowej Ramstein, która zajmuje się wsparciem obronnym Ukrainy.

Jak wskazał, rozmowa dotyczyła m.in. dostaw międzynarodowej pomocy wojskowej dla Ukrainy oraz szkoleń ukraińskich sił na terytorium krajów sojuszniczych.

Ukraiński dowódca poinformował gen. Cavoli o sytuacji na froncie rosyjsko-ukraińskiej wojny i o planach dotyczących dalszych działań.

Gen. Załużny dodał, że podzielił się też z rozmówcą swoją wizją zwycięstwa. „Zwycięstwo Ukrainy będzie oznaczać nie tylko wyzwolenie jej terytoriów, ale też stworzenie takich warunków i takich sił zbrojnych, które uniemożliwią Rosjanom napaść na nasze państwo w przyszłości” – oznajmił. (https://t.me/CinCAFU/373) (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj