Pomimo ocieplenia w Sudetach dobre warunki dla narciarzy

Wszystkie wyciągi w Zieleńcu, nartostrady w Karpaczu oraz cześć tras zjazdowych w Szklarskiej Porębie są czynne pomimo wzrostu temperatur w ostatnich dniach. „Problemem na stokach nie jest temperatura, ale deszcz” – powiedział PAP rzecznik manager Zieleniec Sport Areny Grzegorz Głód.

Pomimo wzrostu temperatur, które w ostatnich dniach notowane są na Dolnym Śląsku, na sudeckich trasach są dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Według managera Zieleniec Sport Areny Grzegorza Głoda, „doskonałe” warunki narciarskie są w Zieleńcu. „Działają wszystkie wyciągi, których jest 31. To łącznie 23 kilometry tras zjazdowych. Ośrodek funkcjonuje codziennie od godziny 9 do 20” – powiedział PAP Głód.

Dodał, że śniegu jest dużo, ponieważ ostatnie tygodnie z opadami „wzmocniły” stoki naturalną pokrywą. „Prowadzimy też prace związane z naśnieżaniem. Jesteśmy spokojni o prognozy, które mówią o ociepleniu. Temperatury rzędu 2-5 stopni Celsujsza nie są dla nas straszne; najgorszym zabójcą śniegu jest deszcz” – mówił Gółd.

Dodał, że działa też nartostrada w Karpaczu prowadzona przez Zieleniec Sport Arena. „Tam przez cały styczeń działa +fabryk śniegu+, która produkuje śnieg nawet w dodatnich temperaturach” – mówił Głód.

W innym z dolnośląskich, górskich kurortów – Szklarskiej Porębie – czynne są we wtorek dwie z pięciu tras zjazdowych na stokach Szrenicy.

Dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są w Jakuszycach, gdzie do dyspozycji miłośników tego sportu jest ponad 100 kilometrów tras.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj