Ozdoba: zielone płuca Polski mogą być zniszczone, jeśli będą oddane do Brukseli

Zielone płuca Polski mogą być zniszczone, jeśli będą oddane do Brukseli – powiedział w środę w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Odniósł się do opinii komisji PE nt. wyłączenia m.in. leśnictwa z wyłącznej kompetencji państw członkowskich.

„Szczecin nie zasługuje na takich europosłów, którzy głosują przeciwko interesowi polskiemu. Jak nazwać sytuację, kiedy kompetencje mają być przeniesione, jeżeli chodzi o obszar lasów z polskiego władztwa, z Warszawy, do Brukseli? To jest absolutnym skandalem” – powiedział w środę w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Odniósł się do opinii, którą pod koniec stycznia przyjęła Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego. Opinia jest wstępem do rezolucji, nt. zmian traktatów i wyłączenia m.in. leśnictwa, gruntów i energii z wyłącznej kompetencji państw członkowskich.

Jak podkreślił Ozdoba, za przyjęciem opinii głosował m.in. pochodzący ze Szczecina europoseł PO Bartosz Arłukowicz. „Dziwię się, że pan Arłukowicz akurat podejmuje decyzje, które są niekorzystne dla Polski” – skomentował wiceminister.

Podkreślił, że historia lasów państwowych jest w Polsce „gigantyczna”, zaznaczył też rolę dorobku naukowego i „znakomitej gospodarki leśnej”.

„Nie chciałbym, aby Polacy mieli ograniczony dostęp do lasów, aby sprzedać polskie lasy, bo przeniesienie kompetencji z Warszawy do Brukseli to jest krok w stronę odbierania Polakom (możliwości) decydowania o gospodarce leśnej, o racjonalnej gospodarce” – mówił Ozdoba.

„Zielone płuca Polski mogą być zniszczone, jeśli będą oddane do Brukseli” – dodał wiceminister.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj