IMGW: Na Śnieżce wiało z prędkością prawie 200 km/h

Ostatniej nocy meteorolodzy na Śnieżce odnotowali prędkość wiatru dochodzącą do 198 km/h. Jak powiedziała PAP Barbara Wrzesińska, dyżurny synoptyk kraju IMGW – PIB, na Wybrzeżu siła wiatru osiągnęła 125 km/h.

Jak przekazała PAP Barbara Wrzesińska, dyżurny synoptyk kraju Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, tej nocy ekstremalnie silny wiatr wiał zarówno na północy, jak i na południu kraju.

„Dzisiejszej nocy najsilniej wiało na Śnieżce, gdzie prędkość wiatru dochodziła do 55 metrów na sekundę, czyli 198 km/h. Bardzo silny wiatr wiał także na Wybrzeżu. Tu najwyższe odczyty tej nocy wskazywały na 125 km/h. Na Kasprowym było to około 110 km/h, a w głębi kraju zdarzały się porywy o sile 80 km/h” – powiedziała Barbara Wrzesińska.

Według prognoz IMGW-PIB, w najbliższych godzinach siła wiatru w całym kraju będzie słabła. Nie jest wykluczone, że wydane dla północy kraju ostrzeżenia przed silnym wiatrem zostaną odwołane. Nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydane dla regionów południa Polski. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj