Prognoza pogody na 18 i 19 lutego

Jak informuje IMGW, Europa Południowa i częściowo Zachodnia jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad wschodnimi Niemcami i Estonią. Na południu kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego rozdzielającego dość chłodne powietrze polarne morskie napływające nad przeważający obszar kraju od cieplejszego napływającego nad krańce południowo-zachodnie Polski.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosnąć.

 

W sobotę przewidywane jest zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, głównie na północy Polski. Okresami opady deszczu, na południu i południowym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 15 mm. Na Suwalszczyźnie i w górach także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 15 cm. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 7 st.C w centrum i 10 st.C na południowym zachodzie. Wiatr początkowo dość silny i silny, nad morzem bardzo silny od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 115 km/h na północy, do 90 km/h w centrum kraju i 75 km/h na południu, zachodni, stopniowo w ciągu dnia słabnący. W Sudetach porywy wiatru do 140 km/h, w Tatrach do 110 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Na zachodzie i południowym zachodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju miejscami opady śniegu z deszczem i śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura minimalna od -1 st.C, 0 st.C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 4 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i nad morzem oraz w dolinach sudeckich dość silny, w porywach do 60 km/h, wieczorem na południowym zachodzie w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 120 km/h stopniowo słabnące do 80 km/h, w Tatrach do 100 km/h, stopniowo słabnące do 70 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na południu i południowym zachodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 10 mm do 20 mm. W górach także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 20 cm. Temperatura maksymalna od 3 st.C na Suwalszczyźnie do 4 st.C w centrum i 6 st.C, 7 st.C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, po południu do 60 km/h, w Tatrach do 70 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 70 km/h, stopniowo słabnący, porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.

 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj