Wywiad wojskowy: Rosja zgromadziła setki samolotów i śmigłowców 200 km od granicy

Rosja zgromadziła 450 samolotów i 300 śmigłowców w bazach wojskowych na zachodzie państwa, około 200 km od granicy z Ukrainą – poinformował Andrij Jusow z ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany przez Kyiv Post.

Przedstawiciel HUR uważa, że zmasowany atak na Kijów jest mało prawdopodobny. Według niego skoncentrowane maszyny rosyjskie wojsko może wykorzystać do działań, mających na celu zajęcie obwodów donieckiego i ługańskiego do końca marca.

 

Zgodnie z danymi ukraińskiego wywiadu Rosja zgromadziła ok. 450 samolotów lotnictwa taktycznego i ok. 300 śmigłowców (połowa z nich, to śmigłowce szturmowe).

 

Maszyny skoncentrowano w odległości mniejszej niż 200 km od granicy z Ukrainą. Jusow zaznacza, że obiekty znajdujące się w tej odległości są poza zasięgiem potencjalnych ukraińskich uderzeń z systemów artylerii rakietowej HIMARS.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wojna na Ukrainie ma zupełnie inny charakter od dotychczasowych ponieważ sztab wojsk rosyjskich sztukuje swe natarcia oraz zbiera , gromadzi swe wojska w pewien przypadkowy sposób . To dobra taktyka gdyż nie prowadzi ona do niepotrzebnych zdrad na najblizsze dni walk . Przypadkowość działania wojsk rosyjskich jest podyktowana brakiem możliwości ukrycia koncentracji swych wojsk na tak długim odcinku frontu przed wywiadem satelitarnym państw Nato .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj