Dolnośląskie/ 2,6 mln zł od kopalni i elektrowni Turów na projekty wspierające lokalną społeczność

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE w 2022 roku przeznaczyła ponad 2,6 mln zł na realizację projektów dla lokalnej społeczności, mieszkającej w rejonie kopalni i elektrowni Turów. Dotyczyły m.in. zdrowia, edukacji, kultury i sportu.

W przesłanym komunikacie poinformowano, że spółka PGE GiEK w ubiegłym roku przekazała wsparcie dla straży pożarnej oraz ośrodków zdrowia. Środki finansowe pozwoliły m.in. na doposażenie w specjalistyczny sprzęt Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomierzycach, Zawidowie, Bogatyni, Porajowie i Jeleniej Górze.

 

Dofinansowano również zakup wyposażenia wysokospecjalistycznej sali zabiegowej w WS SP ZOZ w Zgorzelcu, tomografu do diagnostyki obrazowej i częściowy remont oddziału pediatrycznego i wewnętrznego w SP ZOZ w Bogatyni oraz urządzenia Finapres Nowa, służącego do nieinwazyjnego monitorowania układu krążenia w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

 

„Działalność PGE GiEK już od wielu lat wykracza poza realizację działań jedynie biznesowych. Co roku spółka wspiera w formie sponsoringu i darowizn szereg działań proekologicznych, rekreacyjno-sportowych, kulturalnych oraz poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców” – powiedział cytowany w komunikacie Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych reprezentujący zarząd spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należy Kopalnia i Elektrownia Turów.

 

W ramach zawodowych klas patronackich w 2022 roku za bardzo dobre wyniki w nauce zostało wyróżnionych łącznie 47 osób. Każdy wzorowy uczeń otrzymał od PGE GiEK stypendium naukowe w wysokości 2,5 tys. zł za semestr. Spółka dofinansowała również remont auli szkolnej w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia w ramach projektu „Cyfrowa szkoła” w zgorzeleckim Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich.

 

W 2022 r. spółka ufundowała też 265 „Energetycznych Tornistrów” z pełnym wyposażeniem, którymi obdarowano dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą w lokalizacjach, w których funkcjonują jej oddziały. 45 z nich trafiło do uczniów z gminy Bogatynia, Zgorzelec, Sulików i Zawidów.

 

Dofinansowano też cieszące się popularnością wydarzenia kulturalne. Ze wsparcia spółki w 2022 roku skorzystały m.in. XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, Święto Miasta – Dni Zawidowa, czy odbywający się w Działoszynie IX Jarmark św. Bartłomieja.

 

„Od pierwszych dni wojny, spółka PGE GiEK aktywnie włączyła się w szereg akcji pomocowych i prowadziła aktywne działania na rzecz ukraińskich rodzin. PGE GiEK przekazała samorządowym centrom pomocowym m.in. pralkosuszarki, łóżka polowe, materace, ręczniki, śpiwory, środki do dezynfekcji, wszelkie artykuły zebrane w ramach zbiórek w oddziałach spółki oraz środki finansowe wpłacane przez pracowników na specjalnie do tego celu utworzone konto. Ponadto, sfinansowano transport darów na Ukrainę a w drodze powrotnej przewozy ukraińskich uchodźców” – napisano w komunikacie. (PAP)

 

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj