Przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w Kotlinie Kłodzkiej

Odnotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w Kotlinie Kłodzkiej: Nysie Kłodzkiej i Ścinawce. Starosta kłodzki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. W rejonie Zielińca ostatniej doby spadło 23 mm deszczu, a w ciągu 6 godzin 19 mm.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanu ostrzegawczego m.in. dla obszaru Nysy Kłodzkiej do zbiornika Nysa i Nysy Kłodzkiej ze Ścinawką.

Według wskazań wodomierzy w niedzielę przekroczone były stany ostrzegawcze m.in. w Krosnowicach, Bystrzycy Kłodzkiej a w Szalejowie Górnym do przekroczenia stanu alarmowego (180 cm) brakowało dwóch centymetrów.

Starosta kłodzki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w całej Kotlinie Kłodzkiej.

Ostrzeżenie o przekroczeniach obowiązuje do poniedziałku. Według hydrologów, w związku z opadami deszczu oraz topnieniem pokrywy śnieżnej prognozowane są wzrosty stanów wody, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Możliwe punktowe przekroczenia stanów alarmowych, szczególnie na Bystrzycy Dusznickiej i Ścinawce. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

W ciągu ostatnich godzin w tym rejonie opady są znaczne. W rejonie Zieleńca spadło tylko przez 6 godzin ponad 19 mm deszczu, a w ciągu ostatniej doby ponad 23 mm.(PAP)

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj