Premier Morawiecki rozmawiał w cztery oczy z prezydentem USA

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał we wtorek w cztery oczy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem rozmowy były kwestie gospodarcze, w tym bezpieczeństwo energetyczne w naszym kraju – dodał.

Amerykański przywódca od poniedziałku przebywa w Polsce. We wtorek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a po godz. 17.30 wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego.

Po zakończeniu wystąpienia prezydent Biden spotkał się na Zamku Królewskim z premierem Morawieckim.

„Liderzy Polski i USA rozmawiali o kwestiach gospodarczych, w tym bezpieczeństwa energetycznego w naszym kraju. Bliskie relacje przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą” – przekazał Müller na Twitterze.

W komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu dodano, że tematem rozmowy była też kwestia rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

„Bliskie relacje Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą. Potwierdzają to liczne inwestycje amerykańskich firm w Polsce w ostatnim czasie” – podano w komunikacie.

Wcześniej we wtorek premier Morawiecki uczestniczył w rozmowach plenarnych delegacji Polski i USA pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj