Prezydent Biden: Polska hojność i gotowość do otwarcia domów i serc jest niezwykła

Polska 145.jpg

Polska hojność i gotowość do otwarcia domów i serc dla uchodźców z Ukrainy jest niezwykła; także Amerykanie są zjednoczeni w obronie wolności, a państwa UE z bezprecedensowym zaangażowaniem zwiększają swoje wsparcie dla Ukrainy – mówił prezydent Joe Biden podczas przemówienia w Warszawie.

Podczas przemówienia wygłoszonego w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie prezydent USA mówił o wsparciu przez kraje Zachodu zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

„USA zebrały światową koalicję ponad 50 narodów, aby dostarczyć kluczową broń i zaopatrzenie dla wykwalifikowanych ukraińskich wojowników na linii frontu – systemy obrony powietrznej, artylerię, amunicję, czołgi, pojazdy opancerzone” – mówił Biden.

Jak podkreślił, państwa Unii Europejskiej „zwiększyły z bezprecedensowym zaangażowaniem swoje zaopatrzenia dla Ukrainy”. „Nie tylko poprzez pomoc w zakresie bezpieczeństwa, nie tylko pomoc ekonomiczną, militarną i inne. Poświęćcie chwilę, odwróćcie się i spójrzcie na siebie nawzajem, na to, co zrobiliście do tej pory. Polska przyjęła więcej uchodźców niż jakikolwiek inny naród; wasza hojność i gotowość do otwarcia swoich serc i domów – to niezwykłe” – stwierdził.

Prezydent USA dodał, że również Amerykanie są zjednoczeni. „W całym moim kraju, w dużych miastach i małych miasteczkach z amerykańskich domów powiewają ukraińskie flagi. Przez ostatni rok Demokraci i Republikanie w Kongresie zjednoczyli się w obronie wolności – to jest to, kim są Amerykanie i to jest to, co Amerykanie robią” – oświadczył.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj