Czy leci z nami pilot? Tusk: Cela+ będzie programem przygotowanym dla tych, którzy zbudowali system dojenia państwa

Cela+ będzie programem przygotowanym dla tych wszystkich, którzy w sposób tak bezprzykładny, tak świetnie zorganizowany zbudowali system dojenia państwa i publicznych pieniędzy – powiedział w czwartek w TVN24 szef PO Donald Tusk.

Tusk był został zapytany, jak interpretuje skierowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego.

„To co się dzieje wokół Trybunału, włączywszy w to działania prezydenta Dudy, to jest element nieprawdopodobnego chaosu politycznego, gospodarczego, do jakiego doprowadził PiS” – stwierdził Tusk.

Jak mówił, w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni „mieliśmy willa +, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, (…), mamy tego słynnego młodego gdańszczanina, nieistniejąca de facto firma, (…), mówimy o milionach czy dziesiątkach milionów złotych, mamy narzeczoną asystenta prezesa Kaczyńskiego, (…), mamy oficera wywiadu, który zamieszany był w sprawę respiratorów, (…), mamy proboszcza, który dostaje z programu willa+ pół miliona złotych”.

„Ja chcę wam powiedzieć, że cela+ będzie programem jeszcze lepiej przygotowanym dla tych wszystkich, którzy w sposób tak bezprzykładny, tak świetnie zorganizowany, jeśli chodzi o pieniądze, zbudowali ten system dojenia państwa i publicznych pieniędzy” – powiedział szef PO.

Dodał, że „wszyscy, którzy już bez żadnych zahamowań rozkradają publiczne pieniądze, muszą za to odpowiedzieć”.

„Mnie nie zwiedzie nikt, z tej racji, że znam tych ludzi i mechanizmy, jakie nimi powodują, oglądam ich od wielu lat” – mówił Tusk. „Niech nikogo nie zwiedzie ta poza Jarosława Kaczyńskiego – starszego, wygaszonego pana, wyglądającego na bardzo skromnego, żeby nie powiedzieć: zdezorganizowanego, niedbającego o wygląd, na pewno bardzo skromnego” – dodał.

Przywołał zdarzenia, które – jak mówił – „oglądał z bliska lata temu”. „Srebrna i narastający polityczny majątek, jaki Kaczyński zgromadził przez te lata; pazerność PiS to nie jest incydent urzędników, którzy korzystają z faktu, że car odwrócił się na chwilę. To jest istota, to jest filozofia, to jest sedno działania PiS, a wcześniej Porozumienia Centrum” – powiedział Tusk. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj