Prezydent: widać, że gremium obecne na RBN poważnie podchodzi do polskich spraw 

fot. youtube.com

Widać, że gremium obecne na RBN poważnie podchodzi do polskich spraw i kwestii na Ukrainie; ta sprawa nie jest przedmiotem politycznych sporów, a podejście wszystkich uczestników debaty jest niezwykle konstruktywne – powiedział prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele rządu, a także opozycji.

Po posiedzeniu prezydent podkreślił, że obecni na RBN przedstawiciele strony rządowej – w tym szefowie MON i MSWiA – udzielili parlamentarzystom „szerokiej informacji, co do tego, jak rzeczywiście wygląda sytuacja”. „Proszę mi wierzyć – 4 godziny przekazywania informacji i dyskusji, naprawdę bardzo wyczerpującej, na wszystkie tematy, które interesowały przedstawicieli parlamentu” – zaznaczył.

Według prezydenta, uczestnicy Rady są usatysfakcjonowani. „Zresztą można było to usłyszeć, przede wszystkim od tych uczestników, którzy reprezentowali opozycję, co osobiście przyjmuję z satysfakcją. Bardzo rzeczowa dyskusja, wiele ważnych i ciekawych propozycji, jestem wdzięczny wszystkim uczestnikom za bardzo poważne podejście” – zaznaczył Duda. Podkreślił, że w Polsce nie ma ani jednej poważnej siły politycznej, która „odrywałaby się” od tego podejścia ws. Ukrainy i rosyjskiej agresji.

„Wręcz odwrotnie. Jest tak, że tutaj wszyscy de facto mówimy jednym głosem; to bardzo ważne, bo to też pokazuje naszą bardzo mocną i jednoznaczną polską pozycję w tej kwestii” – powiedział Duda.

„Chcę z satysfakcją powiedzieć, że to rzeczywiście gremium, które widać, że w poważny sposób podchodzi do polskich spraw. Wiemy o tym, że na scenie politycznej jest wiele sporów, to rzecz naturalne, a mamy też czas można powiedzieć już kampanii wyborczej – niektórzy mówią, że już się rozpoczęła. Ale cieszę się, że temat Ukrainy, tak jak prosiłem właściwie od samego początku rosyjskiej agresji, jest traktowany w sposób poważny, i podejście wszystkich uczestników tych spotkań jest niezwykle konstruktywne” – oświadczył prezydent Duda.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj