IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników

print skrn, yt

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg i chodników dla południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. W powiatach karkonoskim i Jeleniej Górze obowiązuje także alert przed intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje od godz. 17 w sobotę do godz. 5 rano w niedzielę i obejmuje powiaty: lubański, lwówecki, karkonoski, Jelenią Górę, kamiennogórski, wałbrzyski, Wałbrzych, kłodzki oraz ząbkowicki.

 

Synoptycy prognozują zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie do ok. -5 st. C, a temperatura minimalna przy gruncie do ok. -6 st. Ujemna temperatura ma utrzymywać się przez kolejne 2-3 dni.

 

Do godz. 22 w sobotę w powiatach karkonoskim i Jeleniej Górze obowiązuje także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm. (PAP)

 

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj