Policja poszukuje mężczyzny, który po próbie kradzieży postrzelił ochroniarza

Lubińscy policjanci poszukują młodego mężczyzny, który w piątek wieczorem, po próbie kradzieży, postrzelił z broni pneumatycznej pracownika ochrony jednego z marketów. Funkcjonariusze ustalili już jego dane personalne.

W piątek ok. godz. 19 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z marketów w centrum Lubina młody mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych. „Mężczyzna następnie wybiegł z towarem, po ok. 100 metrach został dogoniony przez pracownika ochrony, który zauważył złodzieja. Doszło do szarpaniny, w pewnym momencie mężczyzna wyciągnął broń pneumatyczną na gumowe kule i oddał strzał z bliskiej odległości w kierunku pracownika ochrony, który został raniony w twarz” – relacjonował st. asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

 

Poszkodowany 63-latek trafił do szpitala w Lubinie, a następnie został przetransportowany do Legnicy. Ostatecznie, ze względu na charakter obrażeń, zdecydowano o przeniesieniu go do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu, gdzie ma przejść poważny zabieg. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – przekazał Pawlik.

 

Policjanci obecnie poszukują sprawcy, który zdołał się wyswobodzić i zbiec. „Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne i trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania” – dodał policjant. (PAP)

 

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj