Dolnośląskie/ Wkrótce ruszą pierwsze nabory o dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027

MP UW

W drugim kwartale tego roku mają ruszyć pierwsze nabory o dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego FEDŚ. Nowy program regionalny dla Dolnego Śląska to blisko 11 mld zł.

„Po miesiącach wspólnej pracy zarządu województwa, przedstawicieli samorządów terytorialnych z całego regionu, strony rządowej a także partnerów społecznych zbliżamy się do wdrażania budżetu unijnego dla Dolnego Śląska” – poinformował w poniedziałek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Przypomniał, że nowy budżet unijny dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 jest rekordowy i wynosi prawie 11 mld zł. „Środki unijne będziemy przeznaczać na zrównoważony rozwój całego województwa, w tym na realizację wielu potrzebnych Dolnoślązakom inwestycji, poprawiających jakość życia mieszkańców regionu” – dodał marszałek.

„Wynegocjowaliśmy rekordową sumę unijnego wsparcia dla Dolnego Śląska w historii. Nie było to łatwe, bo rozwijamy się bardzo szybko, a unijna polityka spójności skupia się zwykle na pomocy regionom słabiej rozwiniętym. Teraz przechodzimy do realizacji naszego programu i już w drugim kwartale tego roku ruszamy z pierwszymi konkursami. Przed nami bardzo intensywny etap wdrażania funduszy europejskich” – podkreślił wicemarszałek Grzegorz Macko. Pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie mają rozpocząć się w kwietniu.

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego – niezależnego grona doradczo-opiniodawczego dla Instytucji Zarządzającej Programem Regionalnym, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W jego składzie znalazło się kilkudziesięciu przedstawicieli: m.in. Instytucji Zarządzającej Programem – UMWD, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, przedstawiciele ZIT Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego, ZIT Jeleniogórskiego Obszaru Funkcjonalnego, ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego, ZIT Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego, ZIT Zachodniego Obszaru Funkcjonalnego, ZIT Południowego Obszaru Funkcjonalnego, IIT Subregionu Wrocławskiego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj