Ukraina/ Wiceminister obrony: Rosja nie zrezygnowała z celu zajęcia całego naszego kraju

ukraina.jpeg

Rosyjska armia, działając na kilku kierunkach, prowadzi od początku stycznia nową ofensywę w Donbasie na wschodzie Ukrainy; jednocześnie nie zrezygnowała z celu zajęcia całej Ukrainy – oświadczyła we wtorek ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar.

Wiceminister powiedziała, że nowa ofensywa w Donbasie rozpoczęła się na początku stycznia, kiedy rosyjskie wojsko zaktywizowało swoje działania i zgromadziło tam swoje siły – pisze Interfax-Ukraina. Obecnie – jak dodała – w okolicach Bachmutu Rosja koncentruje „profesjonalne i liczne jednostki” najemniczej Grupy Wagnera.

Malar zapewniła, że pomimo zaciętych walk i liczebnej przewagi przeciwnika, straty rosyjskie są dużo większe od ukraińskich.

„Nasze jednostki likwidują (…) nawet do 80 proc. zaangażowanych jednostek Wagnera. To jest informacja, którą przekazał sztab generalny” – dodała.

Według niej Rosja „nie rezygnuje ze swojego celu zajęcia całej Ukrainy”.

„Wojna trwa i mogą być wszelkie scenariusze. Ale teraz ofensywa trwa na wschodzie, na kilku odcinkach. A najgorętszy z nich obecnie to odcinek bachmucki” – kontynuowała przedstawicielka resortu obrony. Wskazała, że już od kilku miesięcy widać, że epicentrum działań bojowych to właśnie Bachmut.

„Wróg skoncentrował tam swoje główne wysiłki, mając na celu dojście do administracyjnej granicy obwodu donieckiego” – podkreśliła wiceminister Malar. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj