„Gazeta Polska”: Jak sekretarz Warszawy mieszkanie kupował

pixabay.com

Prokuratura i CBA badają okoliczności zakupu w 2021 r. przez Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, mieszkania od spółki Budimex – pisze w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

„Prokuratura i CBA badają okoliczności zakupu w 2021 roku przez Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, mieszkania od spółki Budimex – pisze w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

 

Inny wchodzący w jej skład podmiot miał uczestniczyć w ustawianiu przetargów na zagospodarowanie odpadów w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Proceder – jak twierdzą śledczy – rozpoczął się, gdy na czele tej podległej ratuszowi firmy stał właśnie Karpiński. Obecnie jako sekretarz miasta sprawuje nad nią oficjalny nadzór” – pisze „Gazeta Polska”.

 

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zdecydował we wtorek, uwzględniając wniosek prokuratury w tej sprawie, że podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński, sekretarz m.st. Warszawy, b. prezes miejskiej spółki MPO i b. minister skarbu w rządzie PO, trafi na najbliższe 90 dni do aresztu.

 

Karpiński został zatrzymany w śledztwie, w którego ramach na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak, a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K.. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, natomiast Baniak usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Są one związane z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 mln zł w zamian za łapówkę w wysokości blisko 5 mln zł.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj