Ozdoba o tzw. aferze śmieciowej: R. Trzaskowski ma obowiązek wytłumaczyć tę sytuację; dziś otrzyma zaproszenie do ministerstwa

fot: youtube

R. Trzaskowski jako prezydent Warszawy ma obowiązek wytłumaczyć tę całą sytuację; dziś otrzyma zaproszenie do ministerstwa, gdzie pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej – poinformował wiceszef resortu klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Jacek Ozdoba na czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że jest zaniepokojony obecnym stanem gospodarki odpadowej w Warszawie. Dodał, że „niewątpliwie jeżeli ta sytuacja się potwierdzi może mieć przełożenie na gospodarkę odpadową w całym kraju”. „Sytuacja dotyczy kilku procent odpadów, dotyczy wielu firm, które zawierają umowy, kontraktują się z m.st. Warszawą” – mówił Ozdoba.

 

Wiceszef MKiŚ podkreślił, że sprawa dotyczy najwyższych urzędników związanych z gospodarką odpadową oraz w ratuszu, dlatego – jak mówił – na przyszły tydzień zaprosił na spotkanie w resorcie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

 

„Dzisiaj otrzyma zaproszenie, aby przyszedł do ministerstwa i wspólnie z inspekcją ochrony środowiska pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej” – powiedział.

 

„Pytanie jest takie, czy warszawiacy nie płacili za ten cały proceder korupcyjny, czy do warszawskich rachunków nie dopłacana była taka taksa Trzaskowskiego, czy w naszych rachunkach nie sponsorowano zorganizowanych grup przestępczych. To wszystko musi znaleźć odpowiedzi, ponieważ sytuacja jest bardzo poważna” – mówił.

 

W śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie został zatrzymany sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński. Usłyszał zarzuty przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany. Były minister nie przyznaje się do winy. Obrona zapowiedziała zażalenie na zastosowanie aresztu.(PAP)

 

autorzy: Marcin Chomiuk, Wojciech Kamiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj