Fałszywy policjant próbował wyłudzić 850 tys. zł

Policja - napis.jpg

Policjanci z Katowic w Łodzi zatrzymali 19-latka, który podając się za funkcjonariusza CBŚP próbował wyłudzić od 84-latki i jej 59-letniego syna 850 tys. zł. Fałszywy policjant został ujęty, gdy próbował odebrać przygotowaną walizkę.

Jak podała w piątek katowicka policja, oszust wmówił seniorce i jej synowi, że pieniądze, które zgromadzili w banku są zagrożone, gdyż osoby w nim pracujące są przestępcami. Według rozmówcy jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie pieniędzy policjantom.

„Dzięki czujności pracowników banku i szybkiej reakcji katowickich policjantów mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy na ulicy podbiegł do 59-latka i próbował odebrać specjalnie przygotowaną walizkę” – opisywali policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzuty podszywania się pod funkcjonariusza policji, a także oszustwa w celu uzyskania korzyści majątkowej znacznej wartości. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe sąd aresztował go na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj