5 pytań, które należy sobie zadać przed zakupem auta na kredyt na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert samochodów na sprzedaż na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Wiele aut ma bogate wyposażenie i jest w świetnym stanie. Przez to kosztują kilkadziesiąt tysięcy. Jeśli nie masz takiej gotówki, możesz wziąć kredyt samochodowy. Jednak zanim się na to zdecydujesz, odpowiedz sobie na 5 poniższych pytań.

 

Wzięcie kredytu na zakup samochodu to duże zobowiązanie. Rata może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, co znacznie uszczupli Twój domowy budżet. Dlatego decyzję o zaciągnięciu długu trzeba dobrze przemyśleć.

  1. Czy stać Cię na płacenie rat za samochód?

Aby nie wpaść w kłopoty finansowe, przed zaciągnięciem kredytu warto sprawdzić, czy Cię na niego stać. W tym celu najlepiej obliczyć swoją zdolność kredytową. Zrobisz to np. za pośrednictwem kalkulatora internetowego, który jest dostępny na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Po otworzeniu strony kliknij przycisk „Porównaj kredyty samochodowe”. Wyświetli się formularz, który należy rzetelnie uzupełnić. Po podaniu wszystkich informacji naciśnij zielony przycisk „Porównaj teraz”. U góry strony znajdziesz wskaźnik, który pokaże, na jak duży kredyt Cię stać.

  1. Czy nie ma tańszych kredytów samochodowych na rynku?

Kredyty samochodowe można znaleźć w ofercie wielu banków. Różnią się one warunkami, dlatego warto dokładnie je porównać. Możesz to zrobić za pośrednictwem internetowej porównywarki. Po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego system przedstawi Ci listę ofert od banków, które są gotowe udzielić Ci finansowania. Dokładnie sprawdź ich warunki, aby nie przepłacić za kredyt.

Warto pamiętać, że za pośrednictwem porównywarki można sprawdzić nie tylko kredyty samochodowe, ale także hipoteczne. Więcej informacji znajdziesz np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/.

  1. Czy zasady spłacania kredytu są jasne?

Jeśli nie chcesz popełnić błędu podczas spłacania kredytu, upewnij się, że wszystko rozumiesz. W tym celu dokładnie przeczytaj umowę przed jej podpisaniem. Pamiętaj, że masz prawo do zadawania pytań o wszystkie kwestie, które budzą Twoje wątpliwości!

  1. Czy forma zabezpieczenia kredytu jest dla Ciebie korzystna?

Banki zabezpieczają spłatę kredytu samochodowego na trzy sposoby:

  • poprzez zastaw rejestrowy — instytucja jest wpisana do dowodu rejestracyjnego, co uniemożliwia sprzedaż samochodu;
  • depozyt karty pojazdu — również uniemożliwia to sprzedaż auta,
  • cesję praw z polisy AC na bank — jeśli dojdzie do szkody, odszkodowanie zostanie przeznaczone na rzecz instytucji. Przez to koszty naprawy będzie trzeba ponieść z własnej kieszeni.

Przed podpisaniem umowy dobrze się zastanów, czy wybrana forma zabezpieczenia kredytu jest dla Ciebie korzystna!

  1. Czy jesteś w stanie płacić OC i AC?

Wiele banków wymaga od kredytobiorców zakupu OC i AC. Warto pamiętać, że ich cena może wynieść nawet kilka tysięcy złotych w przypadku nowych aut! Taka opłata może znacznie obciążać domowy budżet. Dlatego dobrze się zastanów, czy jesteś w stanie płacić co roku taką kwotę.

Pamiętaj! Przed wzięciem kredytu samochodowego, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację i sprawdź warunki ofert banków. Tylko rozsądne działanie uchroni Cię przed kłopotami finansowymi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj