Niemcy napadły na Polskę 1 września 1939 roku! Wojna pochłonęła około 80 milionów istnień ludzkich

Naloty niemieckich samolotów na Tczew, Wieluń i Westerplatte rozpoczęły II wojnę światową. Straty w żołnierzach, sprzęcie i ludności cywilnej były ogromne. Niemcy nigdy nie poczuli się odpowiedzialni za wywołanie przez siebie wojen światowych, ani pierwszej, ani drugiej. Dzisiaj wspierają, jak zawsze, Rosję.

Wskutek wywołanej przez siebie wojny, Niemcy mieli o 5,7 miliona osób mniej, niż przed agresją. Ich obywatele mieszkający lub czasowo przebywający poza krajem niecałe 1,4 mln. Populacja Niemców w 1937 roku wynosiła 69 300 000.

W Polsce w wyniku działań militarnych, czasie II wojny światowej, życie straciło ponad 6 milionów ludzi a zaginęło co najmniej 5 milionów, głównie na Kresach Wschodnich. Na świecie niemiecka agresja pochłonęła około 80 milionów istnień ludzkich. Aż 62 państwa, wraz z koloniami było zaangażowane w działania wojenne lub obronne.

Niemcy swój ostatni podbój Europy zaczęli 12 marca 1938 roku od Austrii. Wówczas stali się drugim co wielkości państwem w Europie. Rok później weszli do Czechosłowacji. Pretekstem miały być trudne warunki mniejszości niemieckiej zamieszkałej na pograniczu, w tzw. Kraju Sudeckim. Ci Niemcy, którzy po rozpadzie Austro-Węgier znaleźli się w granicach Czechosłowacji zażądali przyłączenia tego terytorium do Rzeszy. W połowie marca 1939 roku Niemcy podporządkowały sobie prezydenta Emila Háchę i ministra spraw zagranicznych Františka Chvalkovskiego. Pod groźbą zbombardowania Pragi został podpisany dokument ustanawiający kanclerza Adolfa Hitlera Protektorem Czech i Moraw oraz Słowacji. W zamian Czechom zapewniono autonomię, mieli być też chronieni?! W dokumencie nie napisano przed kim, lub nie ujawniono całej jego treści. Tuż po zamianie flag, czeski przemysł i zbrojeniówka zaczęła pracę dla III Rzeszy. W kwietniu ’39 wojsko niemieckiego kanclerza zajęło Litwę. Polska stała się kolejnym celem. Hitler wraz z sojusznikami z Austrii, Włoch, Japonii i Związku sowieckiego ale też przy cichej aprobacie Francji i Wielkiej Brytanii zaatakował nas z morza, lądu i powietrza.

Niemcy budowali przestrzeń życiową po Ural, dlatego spieszyli się z zagładą podludzi. W ich miejsce planowano przesiedlać tylko zdrowych nordyków. Lebensraun to śmierć zadana w walce bezpośredniej, wskutek bombardowań, ale też rozstrzelania, wycieńczenia z powodu głodu i ciężkiej pracy. Niemcy zaplanowali życie swoje i życie przymusowych robotników. Podludzie, którzy na podbitych terenach wytrzymają obozy koncentracyjne mieli być pozostawieni przy życiu. Chodziło o tanią siłę roboczą, która zapewniałaby rozwój gospodarczy wielkiej Rzeszy. Naród niemiecki nigdy nie potępił ludobójstwa, ani wojny.

Adolf Hitler bardziej niż Żydów, nienawidził niepełnosprawnych – szczególnie chorych psychicznie, ci byli pierwszymi ofiarami – i homoseksualistów. W Polsce w pierwszej kolejności mordowano pacjentów szpitali, następnie Żydów, Romów i Polaków. Wódz III Rzeszy dbał o czystość rasy aryjskiej, uważał iż życie seksualne wcale nie jest prywatną sprawą, dotyczy bowiem samozniszczenia a Niemcom potrzeba dużo dzieci by zawładnąć światem. Homoseksualiści, uważał, że są „wrogami państwa” i „antyspołecznymi pasożytami”.

Na terenie okupowanej Polski Niemcy wykorzystywali więźniów do budowy obozów koncentracyjnych. Wszystkie miały piece krematoryjne. Największe niemieckie obozy zagłady powstały w: Auschwitz (Oświęcim) i Auschwitz II-Birkenau (Oświęcim-Birkenau), Treblince, Bełżcu, Sobiborze, Chełmnie, Lublinie. Więźniów wysyłano również na roboty przymusowe do Niemiec.

Szacunki historyków różnią się co ofiar militarnych i ofiar cywilnych, jednakowoż wiele źródeł podaje podobne liczby, z których wynika, iż Niemcy winni są zbrodni ludobójstwa na ponad 80 milionach ludzi na całym świecie.

Polski Instytut Pamięci Narodowej od 2006 roku prowadzi program dokumentacyjny o stratach osobowościowych i represjach w latach 1939-1945. W bazie danych znajdziemy indeks ofiar i miejsca, gdzie można szukać dokumentów. Dotychczas poznano około 4,6 mln nazwisk ofiar.

źródło: warhist.pl; wielkahistoria.pl; straty.pl;

Publikacja powstała dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj