Kierowca pod wpływem alkoholu chciał wyruszyć z uczniami na wycieczkę

szkoła i dzieci.jpg

Jeleniogórscy policjanci uniemożliwili jazdę kierowcy, który miał wyruszyć z uczniami jednej z lokalnych szkół podstawowych na wycieczkę. Okazało się, że 42-latek kierował busem w stanie po spożyciu alkoholu – badanie wykazało u niego ponad 0,2 promila w organizmie.

Podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze poinformowała PAP, że policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na jeden z parkingów w mieście w celu skontrolowania pojazdu, którym uczniowie jednej z miejscowych szkół podstawowych wybierali się na wycieczkę.

„Kierowca busa zjawił się na miejscu zbiórki około godziny 8:20. O ile stan techniczny pojazdu nie wzbudził podejrzeń, to już stan trzeźwości kierującego tak. Okazał się, że 42-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego rozpoczął pracę w stanie po użyciu alkoholu” – przekazała policjantka. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Bagrowska podkreśliła, że w takim stanie kierowca zamierzał jechać z uczniami na wycieczkę do kotliny kłodzkiej. „Ostatecznie dzieci pojechały na zaplanowaną wyprawę z innym kierowcą, a 42-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem” – dodała. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj