Prognoza pogody na 22 i 23 maja

Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa i południowo-zachodnia znajduje się w zasięgu płytkich niżów. Resztę kontynentu obejmuje rozległy wyż sięgający znad Atlantyku aż po Rosję. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie wolno spadać.

W poniedziałek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami na północny i zachodzie kraju wzrastające do dużego. W Sudetach możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C miejscami na południu i na wybrzeżu, około 23st. C na przeważającym obszarze, do 25 st. C na zachodzie, chłodniej na Półwyspie Helskim 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od zachodu kraju wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 st. C, 7 st. C na południu i wschodzie, około 10 st. C w centrum do 13 st. C na północnym zachodzie, w obniżeniach terenu w obszarach podgórskich od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

We wtorek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie i południu miejscami burze. Wysokość opadów w czasie burz lokalnie 20-25 mm, na południu Śląska do 35 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C, lokalnie na Kujawach i Podlasiu 25 st. C, chłodniej na południowym zachodzie i na Półwyspie Helskim 16 st. C, 17 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W Warszawie w poniedziałek w dzień zachmurzenie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby zmienny z przewagą południowo-wschodniego. We wtorek zachmurzenie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj