Belgia: jedna trzecia flamandzkich dziewczynek w wieku 11-18 lat była przynajmniej raz wykorzystana seksualnie

Jedna na trzy dziewczynki w wieku 11-18 lat zgłasza, iż przynajmniej raz została wykorzystana seksualnie – wynika z czteroletnich badań obejmujących 20 tys. młodych osób we Flandrii. O badaniu informuje we wtorek dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie flamandzkiego centrum Sensoa, które zajmuje się zdrowiem seksualnym. Wynika z niego, iż prawie jedna czwarta (22,5 proc.) flamandzkiej młodzieży w wieku od 11 do 18 lat jest aktywna seksualnie. Przy czym w grupie 17 i 18-latków aktywnych seksualnie jest 43 proc. ankietowanych, natomiast w grupie respondentów w wieku 13 i 14 lat poniżej 4 proc.

 

Jednocześnie w porównaniu z poprzednim badaniem wzrosła liczba osób, które twierdzą, że były wykorzystywane seksualnie. Obecnie twierdzi tak ponad 26 proc. młodzieży w wieku 11-18 lat, o 7 procent więcej niż w 2018 r. Ten problem dotyczy aż jednej trzeciej dziewczynek w tym wieku.

 

Flandria to najludniejsza z trzech prowincji Belgii. Mieszka w niej 6,6 mln osób, w regionie stołecznym Brukseli 1,2 mln, a w Walonii na południu kraju 3,6 mln.

 

Andrzej Pawluszek (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj