Prognoza pogody na 28 i 29 maja

Jak informuje IMGW niemal cała Europa jest pod wpływem rozległego wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Wyjątkiem jest południe kontynentu, które znajduje się w zasięgu płytkich niżów, oraz Skandynawia, która jest w zasięgu niżu znad Morza Barentsa oraz układu frontów atmosferycznych. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Jesteśmy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W niedzielę słonecznie. Temperatura maksymalna od 16 st.C nad morzem około 21 st.C w centrum, do 23 st.C miejscami na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich, jedynie nad morzem północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 3 st.C na północnym wschodzie około 8 st.C w centrum, do 9 st.C na zachodzie i 10 st.C nad morzem i Podkarpaciu. Na północnym wschodzie oraz na południowym wschodzie lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st.C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, przeważnie zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach oraz w północnej połowie kraju okresami wzrastające do dużego i tam miejscami słabe przelotne opady deszczu. W Tatrach i Bieszczadach burze z opadami deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st.C nad morzem, 18 st.C na północy kraju około 22 st.C w centrum, do24 st.C miejscami na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W niedzielę w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 8 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, z kierunków zmieniających się. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj