Premier: za czasów PO bezrobocie było na rekordowym poziomie

Za czasów Platformy Obywatelskiej bezrobocie było na rekordowym poziomie, ponad 2,3 mln ludzi na bezrobotnym – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Radomiu. Jak dodał, za czasów Donalda Tuska były „pijawki VAT-owskie”, a PO to „partia niemocy”.

„Drodzy rodacy, macie 15 proc. Tuska, pijawki VAT-owskie, oszustów podatkowych, chyba całą PO, jako partię oszustów – tak trzeba ich rozszyfrować – i macie 115 proc. Drogi, drogi gminne, powiatowe, żłobki, szpitale, przedszkola, boiska i tak dalej (…), wszystkie nasze inwestycje są właśnie z tego. 500 plus, a teraz 800 plus, są właśnie z tego. One nie były zakopane nigdzie” – podkreślił szef rządu.

Morawiecki przypomniał, że „za czasów Tuska” bezrobocie było „na rekordowym poziomie – ponad 2,3 mln ludzi na bezrobotnym”. „Tusk gonił swojego guru Balcerowicza (Leszek – były minister finansów – PAP). Jaka była bieda, a w szczególności ubóstwo wśród dzieci. Katastrofa w czasach Platformy Obywatelskiej. Podatki – rzeczywiście nic się nie dawało z nimi zrobić” – powiedział. „Tusk i jego Platforma Obywatelska to po prostu partia niemocy” – dodał.

Jak mówił Morawiecki, podatek VAT to wzrost „z roku 2016 na rok 2023 o ponad 160 mld zł, to jest ponad 130 proc., a wzrost podatku CIT w czasach Platformy Obywatelskiej o 2 proc. i w naszych czasach z około 30-paru mld na ponad 90 mld, blisko 200 proc.”.

„Nie można oddać losu swojego w ręce partaczy, w ręce partii niemocy. To jest podstawa” – stwierdził premier. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj